Пінг — що це, як його зменшити та чому це важливо

04.10.2022

Полюбляєте грати в онлайн-ігри? Тоді ви точно не раз чули про таке поняття як пінг (англійською ping), а можливо й самі не раз стикалися з негативними проявами його великих показників.

Хоча саме поняття має декілька трактувань, одна з аксіом залишається незмінною — високий пінг завжди позначає проблеми зі швидкістю інтернет-з’єднання.

Давайте більш детально заглибимось у цю тему та дізнаємось, як можна знизити його показники та, відповідно, досягти найкращих результатів.

Ping в онлайн-іграх

Поняття пінг для геймерів включає швидкість, з якою з комп’ютера відправляється команда на ігровий сервер, після чого дані повертаються назад. Своєю чергою це напряму впливає на швидкість виконання будь-якої дію в мережевій грі (крок, постріл тощо). Таким чином, чим нижче показник пінга, тим швидше сигнал пройде від комп’ютера до сервера і повернеться назад, а сама гра буде працювати спритніше й не доставлятиме вам лишнього дискомфорту.

Значення пінга в мережі

Також ping можна трактувати як спеціальну програму в операційній системі, за допомогою якої можна відправити дані до будь-якого з IP-адрес і обчислити, за скільки часу вони повернуться назад. Щоб виконати таку перевірку, зробіть наступні кроки.

Для користувачів Apple macOS:

 1. Відкрийте команду пошуку Spotlight — його значок (збільшувальне скло) можна знайти у правому верхньому кутку екрана чи викликати одночасним натисканням клавіш “Command-пробіл” або натисканням клавіші з зображенням лупи (якщо доступно) на клавіатурі.
 2. У стрічці пошуку, яка відкрилася, введіть команду Terminal. Двічі натисніть на значок з таким ім’ям у списку, який випаде.
 3. Введіть команду “ping адреса”, де замість другого підставте адресу комп’ютера чи вебсайту, який потрібно “пропінгувати”. Натисніть клавішу return.
 4. Перегляньте результати, які з’являться під командою ping. За результатами можна судити про якість з’єднання між вашим комп’ютером та адресою, яку ви “пінгували”.

Для користувачів Microsoft Windows:

 1. Відкрийте командний рядок — знайдіть цю функцію у меню Пуск або натисніть одночасно комбінацію клавіш “Win (значок ⊞) + R” на клавіатурі.
 2. У вікні, що з’явилося, введіть команду cmd.
 3. Перед вами з’явиться вікно чорного кольору, у якому варто ввести команду ping разом з IP сервера гри чи адресою будь-якого сайту. Після цього натисніть на клавішу Enter.
 4. Після цього на екрані з’являться результати обчислення швидкості вашого з’єднання.

Головним критерієм результату варто вважати рядок time (час) = x (числовий показник) ms (мс), що означає кількість мілісекунд, необхідних для того, щоб адреса відповіла на ваш запит. Чим менше це числове значення, тим швидше з’єднання між вашим комп’ютером та іншим комп’ютером або вебсайтом.

Варто сказати, що ще існують спеціальні онлайн-сервіси для вимірювання швидкості передачі даних, але їх результати можуть бути менш точними, ніж ті, які ви побачите безпосередньо під час перевірки всередині операційної системи.

Що впливає на ping і як його знизити?

Тож від чого залежить показник пінгу? Відповідь на це питання має відразу декілька варіантів:

 1. Неполадки у роботі комп’ютера. На пінг впливає слабке проходження сигналу від мережевої карти до файлу з грою. Щоб виправити це, виконайте наступне:
  1. перевірте свою систему на наявність вірусів, які можуть забивати канали для передачі даних, завантажуючи сторонні файли;
  2. перевірте актуальність драйверів для мережевої карти — можливо, вони застаріли, через що обладнання працює недостатньо швидко;
  3. зупиняйте будь-які інші завантаження і програми, що використовують інтернет під час ігор;
  4. перевірте, хто, крім вас, користується підключенням до мережі (особливо це актуально в разі наявності в будинку Wi-Fi роутера), адже якщо в той час, коли ви граєте, хтось паралельно викачує серіал по торенту — показник пінгу однозначно буде зашкалювати;
  5. переконайтесь, що до вашого інтернету не підключаються сторонні користувачі.
 2. Особливості роботи ігрового сервера. У нього може бути вузький чи неякісний канал виходу в інтернет, через що у користувачів починаються так звані “лаги”. До того ж ігровий сервер може знаходитися дуже далеко від вас, а відстань і велика кількість користувачів на шляху поступово знижує швидкість передачі пакетів даних. У таких ситуаціях слід змінити сервер і пошукати той, що знаходиться ближче до вас.
 3. Провайдер, який надає вам інтернет-послуги. У випадку підключення недорогого тарифу з невисокою швидкістю передачі даних варто вибрати більш “швидкісний” варіант. Бувають випадки, коли проблема криється безпосередньо в роботі провайдера — можливо, у вас і висока швидкість, але якість каналу передачі залишає бажати кращого або ж, навпаки, канал хороший, але йому не вистачає ширини (вузькі канали ускладнюють передачу пакетів даних), і це відразу ж впливає на швидкість з’єднання. В такому випадку варто звернутися до провайдера з проханням змінити налаштування чи допомогти знизити показник ping. Якщо ж ви не отримуєте ніякого зворотного зв’язку, рекомендуємо негайно змінити провайдера та не платити гроші за неякісний інтернет.